Hogar / Fixed Inductors / CTSLF0732TF-330M
minImg
CTSLF0732TF-330M
Central Technologies
Producto No:
CTSLF0732TF-330M
Descripción:
33UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm
Inductance 33 µH