Hogar / Fixed Inductors / CTSLF0745TF-151M
minImg
CTSLF0745TF-151M
Central Technologies
Producto No:
CTSLF0745TF-151M
Descripción:
150UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm
Inductance 150 µH