CTSPI2D15F-1R2N
Central Technologies
Producto No:
CTSPI2D15F-1R2N
Descripción:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.74 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 41mOhm
Inductance 1.2 µH