CTSPI3D18F-681M
Central Technologies
Producto No:
CTSPI3D18F-681M
Descripción:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.3Ohm
Inductance 680 µH