CTSR0906F-270M
Central Technologies
Producto No:
CTSR0906F-270M
Paquete:
8-SMD
Descripción:
27UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 35 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 27 µH
Series CTSR0906F
Type Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 17MHz