CTSR0908F-222L
Central Technologies
Producto No:
CTSR0908F-222L
Paquete:
8-SMD
Descripción:
2200UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 95 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 2.2 mH
Series CTSR0908F
Type -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 1MHz