CTTF0201F-2N2C
Central Technologies
Producto No:
CTTF0201F-2N2C
Descripción:
2.2NH SMD THIN FILM CHIP INDUCTR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz