CTTF0201F-2N8S
Central Technologies
Producto No:
CTTF0201F-2N8S
Descripción:
FIXED IND 2.8NH0.3NH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 2.8 µH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz