Hogar / Fixed Inductors / CTTF0201HCF-2N1C
minImg
CTTF0201HCF-2N1C
Central Technologies
Producto No:
CTTF0201HCF-2N1C
Paquete:
0201
Descripción:
FIXED IND 2.1NH0.2NH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 10 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 2.1 nH
Series CTTF0201HCF
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz