CU10Y12R7BAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
CU10Y12R7BAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 2.7PF 16V C0G/NP0 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CU
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.7 pF