CUS100ME-12/B
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
CUS100ME-12/B
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.57" L x 2.34" W x 1.35" H (116.0mm x 59.4mm x 34.2mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.33 A
Series CUS100ME (100W)
Power (Watts) 100W
Type Open Frame
Efficiency 94%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Baseplate, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC