CV31D350
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Producto No:
CV31D350
Descripción:
CAP TRIMMER 9-35PF 200V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.370" Dia (9.40mm)
Product Status Active
Series 538
Capacitance Range 9 ~ 35pF