CV31E600
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Producto No:
CV31E600
Descripción:
CAP TRIMMER 15-60PF 200V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.275" (6.99mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia (9.53mm)
Product Status Active
Series 538
Capacitance Range 15 ~ 60pF