CV550K10T
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CV550K10T
Descripción:
MOV, 550V (Vrms), 10%, 10mm
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 170 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series CV
Energy 134J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 550 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 745 V