CVH300K07B
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CVH300K07B
Descripción:
MOV, 300V (Vrms), 10%, 7mm
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series CVH
Energy 46J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 300 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V