CW010R2000KE12
Vishay Dale
Producto No:
CW010R2000KE12
Descripción:
RES 0.2 OHM 13W 10% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series CW
Power (Watts) 13W