CW02B68R00JS70
Vishay Dale
Producto No:
CW02B68R00JS70
Descripción:
RES 68 OHM 3.75W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series CW
Power (Watts) 3.75W