CWR06KC156KB/PR
Vishay Sprague
Producto No:
CWR06KC156KB/PR
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2915
En stock : 124
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Type Conformal Coated
Package / Case 2915 (7338 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)