CWR06NC105KB/PR
Vishay Sprague
Producto No:
CWR06NC105KB/PR
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 1UF 10% 50V 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Type Conformal Coated
Package / Case 2010 (5125 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)