Hogar / Memory / CY7C1380F-167BGC
minImg
CY7C1380F-167BGC
Cypress Semiconductor Corp
Producto No:
CY7C1380F-167BGC
Paquete:
119-PBGA (14x22)
Descripción:
IC SRAM 18MBIT PAR 119PBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 167 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 119-PBGA (14x22)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.4 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 119-BGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V