D0Z14G16
Littelfuse Inc.
Producto No:
D0Z14G16
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 16A 380VAC/250VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 16A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.433" Dia x 1.417" L (11.00mm x 36.00mm)
Product Status Obsolete
Series -
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 380 VAC