D121K20Y5PHAAEU
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
D121K20Y5PHAAEU
Descripción:
CAP CER 120PF 100V Y5P RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF