D14-250B-M
Panduit Corp
Producto No:
D14-250B-M
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Guía del usuario
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-16 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.630" (16.00mm)