D15P24B6PV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
D15P24B6PV00LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C