D16157-000
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
D16157-000
Descripción:
HEATSHRINK 1/4" X 0.131' RED
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.125" (3.18mm)
Shrink Temperature -
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Red
Recovered Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Obsolete
Series Thermofit MIL-LT
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 0.131' (40.00mm, 1.57")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.250" (6.35mm)