D18-250MB-C
Panduit Corp
Producto No:
D18-250MB-C
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Guía del usuario
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18-22 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.690" (17.53mm)