D25P33E4GV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
D25P33E4GV00LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
En stock : 2174
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C