D37S13F6GL00LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
D37S13F6GL00LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C