D37S33E6GV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
D37S33E6GV00LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C