D3V-016-3C23
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
D3V-016-3C23
Descripción:
SWITCH SNAP SPST-NO 100MA 125V
En stock : 74
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Position 0.815" (20.7mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Release Force -
Ingress Protection IP40
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Lever, Roller
Current Rating (Amps) 100mA (AC/DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 10,000,000 Cycles
Product Status Active
Series D3V
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function Off-Mom
Operating Force 30gf
Overtravel 0.062" (1.6mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life 500,000 Cycles
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Pretravel 0.157" (4.0mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number D3V
Differential Travel 0.060" (1.5mm)