D53DP25D-10
Sensata-Crydom
Producto No:
D53DP25D-10
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Guía del usuario
Load Current 25 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 530 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 53TP
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Tube
Voltage - Input 4 ~ 32VDC