DA7W2P543A30LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
DA7W2P543A30LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 7POS R/A SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 7W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C