DAT72405PU
Sensata-Cynergy3
Producto No:
DAT72405PU
Fabricante:
Sensata-Cynergy3
Descripción:
RELAY REED SPST-NO 5KV 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 3500VAC, 3500VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Solder Turret
Coil Current 30.8 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 780 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series DA
Operate Time 3 ms
Mfr Sensata-Cynergy3
Contact Material Tungsten (W)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 20 VDC