DBM17W2S300N
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
DBM17W2S300N
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C