DBV5W5P80C6M40
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
DBV5W5P80C6M40
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 5P R/A PRESSFIT
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Power
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.374" (9.50mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 5W5
Operating Temperature -55°C ~ 125°C