DC100D80C
Sensata-Crydom
Producto No:
DC100D80C
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY SPST-NO 80A 1-72V
Guía del usuario
Load Current 80 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 V ~ 72 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series PowerPlus DC
Package / Case Hockey Puck
On-State Resistance (Max) 5 mOhms
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC