DC200D20
Sensata-Crydom
Producto No:
DC200D20
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-150V
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Load Current 20 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 V ~ 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series PowerPlus DC
Package / Case Hockey Puck
On-State Resistance (Max) 39 mOhms
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC