Hogar / DC DC Converters / DCM3414B50M31C2C05
minImg
DCM3414B50M31C2C05
Vicor Corporation
Producto No:
DCM3414B50M31C2C05
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 320W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.47" L x 1.40" W x 0.37" H (88.1mm x 35.5mm x 9.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 11.43A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16V
Series VI Chip® DCM® (320W)
Power (Watts) 320 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 93.3%