DCM3623E50M04A2M70
Vicor Corporation
Producto No:
DCM3623E50M04A2M70
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DCM3623T50M04A2M70 - EVALUATION
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 36.4A
Product Status Active
Power - Output 120 W
Series VI Chip® DCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 3.3V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part DCM3623x50M04A2yzz
Package Bulk
Voltage - Input 16V ~ 50V