DCM3623E75H31C2T00
Vicor Corporation
Producto No:
DCM3623E75H31C2T00
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DCM3623T75H31C2T00 - EVALUATION
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 11.43A
Product Status Active
Power - Output 320 W
Series VI Chip® DCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 28V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part DCM3623x75H31C2yzz
Package Bulk
Voltage - Input 36V ~ 75V