Hogar / DC DC Converters / DCM3623T50M17C2M00
minImg
DCM3623T50M17C2M00
Vicor Corporation
Producto No:
DCM3623T50M17C2M00
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 321W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 0.90" W x 0.29" H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 21.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16V
Series VI Chip® DCM® (320W)
Power (Watts) 321 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 93%