Hogar / DC DC Converters / DCM3623T50T0480T00
minImg
DCM3623T50T0480T00
Vicor Corporation
Producto No:
DCM3623T50T0480T00
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 80W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 0.90" W x 0.29" H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 24.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series VI Chip® DCM® (80W)
Power (Watts) 80 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 87.7%