DCMC153T200CF2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
DCMC153T200CF2B
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 200V SCREW
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.687" (144.45mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 16.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.79 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15000 µF