DCMC912T200BE2A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
DCMC912T200BE2A
Descripción:
CAP ALUM 9100UF 200V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.187" (131.75mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.23mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 9100 µF