DCWN03A-12
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
DCWN03A-12
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series DCWN03 (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 84%