DD24W7P343A40LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
DD24W7P343A40LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 24POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C