DD50S064TLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
DD50S064TLF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 50POS SLDR CUP
En stock : 666
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C