DET01L-12
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
DET01L-12
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.30" W x 0.26" H (15.2mm x 7.5mm x 6.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series DET01 (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 12-SMD Module, 10 Leads
Efficiency 78%