DF1E-15P-2.5DS
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
DF1E-15P-2.5DS
Descripción:
CONN HEADER R/A 15POS 2.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.315" (8.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.098" (2.50mm)
Contact Length - Mating 0.177" (4.50mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 15
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Natural
Contact Length - Post 0.114" (2.90mm)