DF3-5S-2R28
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
DF3-5S-2R28
Descripción:
CONN RCPT 5POS IDC 28AWG TIN
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 28 AWG
Series DF3
Wire Type Discrete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)